Müteşebbis Heyet’imiz Valimiz Sayın Mustafa MASATLI’ nın başkanlığında 77.  Kez 23.09.2020 tarihinde Suluova TDİ Besi Organize Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda toplanmıştır. Toplantıya  Müteşebbis Heyet Üyelerimiz’ in(Murat BAYRAKTAR, Abdullah ŞEN(Suluova Kaymakamı),Özgür ÇAK, Ergün ÇOŞKUN, Fevzi ÖZUZMA, İsmail KARATAŞ, Şevki ÖNDER, Hidayet ŞİMŞEK, Muhammed Ali TOPAÇ) yanı sıra Suluova Tic. Ve San. Odası Başkanı Turgut AKSU, Amasya Organize Sanayi Bölgeleri İl Koordinatörü Hasbi ALTUNTAŞ’ da katılmıştır.

Toplantıda  Organize Sanayiler Üst Kuruluşu(OSBÜK)’na temsilci belirlenmesi ve Genişleme Projesi ile ilgili alternatif genişleme alanlarının değerlendirilmesi konuları gündeme gelmiştir.

Müteşebbis Heyetimiz tarafından Organize Sanayiler Üst Kuruluşu’na temsilci olarak Valimiz Sayın Mustafa MASATLI asıl, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Fevzi ÖZUZMA ise yedek temsilci olarak belirlenmiştir.

Suluova TDİ Besi OSB bünyesinde hazırda tahsis edilebilecek boş arsa bulunmadığı  ve yatırım için yoğun müracaatların olmasından ötürü Besi Organize Sanayi Bölgemizin genişleme ve yeni yatırımcılara yer açma konuları toplantında gündeme getirildi. Suluova ve Suluova Hayvancılığının kalkınması için genişlemenin ve yeni yatırımcıların bölgeye çekilmesinin önemi vurgulandı. Suluova Besi OSB Müdürü Hasan ŞEN’ in yapmış olduğu sunum ile Genişleme Projesi ile ilgili alternatif genişleme alanları değerlendirilmiş, söz konusu alanlar ile ilgili Valimiz Sayın Mustafa MASATLI ve Müteşebbis Heyet Üyelerimiz bilgilendirilmiştir. Genişleme ile ilgili fizibilite çalışmaları devam etmektedir.