Valimiz Sayın Mustafa MASATLI’nın teveccühü ile Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri Yönetmeliğinin 71. maddesi gereği Suluova TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan katılımcılarımızın Müteşebbis Heyete dahil olmaları süreci başlatılmıştır.

09.09.2020 tarihinde Amasya Organize Sanayi Bölgeleri İl Koordinatörü Sayın Hasbi ALTUNTAŞ’ın gözlemci olarak katıldığı Müteşebbis Heyet Seçimi Suluova TDİ Besi OSB Müdürlüğü toplantı salonunda geçekleştirilmiştir. Katılımcılarımızın kendi içerisinde yaptıkları seçim ile 7 asıl ve 7 yedek üye belirlenmiş,  Müteşebbis Heyete dahil olmuşlardır. Müteşebbis Heyet Valimiz Sayın Mustafa MASATLI Başkanlığında katılımcı kurumların (Amasya İl Özel İdaresi 4 asıl ve 3 yedek üye, Suluova Belediyesi 2 asıl ve 2 yedek üye, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası 1 asıl ve 1 yedek üye, Suluova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi-Besi 1 asıl ve 1 yedek üye) hisse paylarına oranla görevlendirmiş oldukları 8 asıl ve 8 yedek üye ve katılımcılarımızın kendi aralarından seçtikleri 7 asıl ve 7 yedek üyeden oluşmaktadır.

Sayın Valimiz’in Başkanlık ettiği Suluova TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi katılımcılarının dahil olduğu ilk Müteşebbis Heyet toplantısı  10.09.2020 tarihinde Amasya 112 Acil Servis İstasyonu toplantı salonunda Suluova Kaymakamı Sayın Abdullah ŞEN, Organize Sanayi Bölgeleri İl Koordinatörü Sayın Hasbi ALTUNTAŞ, Suluova TDİ Besi Organize Bölge Müdürü Sayın Hasan ŞEN,  Suluova TDİ Besi Organize Bölge Md.Yrd. Sayın Süleyman Emre ERBAKAN ve Müteşebbis Heyet Üyelerimizin (Fevzi ÖZUZMA,Ergün COŞKUN,Hüseyin TÜRKER,Şevki ÖNDER ve Muhammed Ali TOPAÇ) katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Yapılan Müteşebbis Heyet toplantısında Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asıl ve yedek üyeleri belirlenmiştir.

YÖNETİM KURULU

             Asıl Üyeler                                                             Yedek Üyeler

Mustafa MASATLI(Vali) Başkan                     İsmail KARATAŞ(Besi OSB Kat.)

Fevzi ÖZUZMA(Besi OSB Kat.)                     Şevki ÖNDER(Besi OSB Kat.)

Ergün COŞKUN(BesiOSBKat.)                      Hüseyin TÜRKER(Besi OSB Kat.) 

Muhammed Ali TOPAÇ(BesiOSBKat.)          Kenan AĞCIHAN(Slv.Tar.Kalk.Koop) 

Hidayet ŞİMŞEK(BesiOSBKat.)                    Recep ŞEN(İl Gen.Mec.Üy.)

   

                                                        DENETİM KURULU

 Asıl Üyeler                                                                                       Yedek Üyeler

Abdullah ŞEN Suluova Kaymakamı                                Özgür ÇAK(Gnl.Sek.Yrd.)

Murat BAYRAKTAR (Tic.San.Od.Mec.Bşk)             Mehmet YILDIRIM(Bel.Mec.Üy)

 

Ayrıca toplantıda katılımcılarımız Sayın Valimiz Mustafa MASATLI’nın Organize Sanayi Bölgeleri konusundaki uzmanlığı , engin tecrübeleri ve Türkiye de bir ilk olan Suluova TDİ Besi OSB’ye olan ilgi ve desteklerinin kendileri, Suluova TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi’nin kalkınması ve ileriye dönük güçlü atılımları açısından çok önemli olduğunu dile getirdiler.

Sayın Valimiz’in TDİ Besi OSB Müdürlüğü’ne görevlendirdiği Bölge Müdürü Zooteknist Ziraat Mühendisi Hasan ŞEN ve Bölge Müd. Yrd. Veteriner Hekim Süleyman Emre  ERBAKAN ile katılımcılarımıza her türlü teknik konuda, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği alanında yerinde en hızlı şekilde hizmet verileceği belirtildi. Organize Sanayi Bölgemizin mevcut sorunlarının en kısa sürede giderileceği ve yeni projelerle kalkınmanın devam edeceği vurgulandı.

Bundan sonraki süreçte Sayın Valimiz’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda Suluova TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi atılımlarına daha hızlı, daha verimli ve sonuç odaklı devam edecek olup, ülkemize ve hayvancılık sektörüne yeni bir vizyon katacak ve örnek teşkil edecektir.